IKEA indirim kuponu isteyen var mı?

başarılı 0%

Kupon Detayları

IKEA sitesi sonunda internetten satışlara da başladı ve herkes fellik fellik indirim kuponu arıyor. Bu makale ikea kupon kodu arıyoruz diyenler için…

Yukarıdaki “KUPON KODUNU GÖSTER” linkini görüyor musunuz? Cevabınız evet ise okumaya devam edin… (Pek Yakında)

Hakkında:

Evinizin köftesi, evinizin enteli, evinizin danteli, evinizin kepçesi, evinizin neşesi, IKEA evinizin her şeyi konulu yukarıdaki Youtube videosunu izlediyseniz size şimdi bir de ikea hakkında bazı bilgiler verelim; çünkü IKEA’da köfteden de önemli şeyler var:

Ingvar Kamprad daha 5 yaşındayken komşularına kibrit satarak ticaret hayatına atılır :) 7 yaşına geldiğinde bisikletini kullanarak daha uzak çiftliklere ulaşır. Kibritlerini Stockholm’den perakende yerine topluca alırsa daha ucuza alabileceğini ve onları birer birer çok düşük fiyatla satabileceğini ama buna rağmen kar yapabileceğini keşfeder. Kibritten sonra kurşun ve tükenmez kaleme kadar çeşitlenen bir yelpazede ürün çeşitlerini artırır. 17 yaşına gelince babası onu ödüllendirmek için para verir. Ingvar da bu parayı kendi işini kurmakta kullanır. IKEA kısaltması adı ve soyadının baş harfleri I.K. ile büyüdüğü köy ve çiftlik adlarının baş harflerinden oluşur: Elmtaryd “E” ve Agunnaryd “A”… IKEA ucuz kurşun kalemler, cüzdanlar, masa örtüleri, saatler ve naylon çoraplar satmaktadır. 1945 yılı geldiğinde Ingvar Kamprad bireylere doğrudan satış yapmayı düşünür ve böylece yerel gazetelere ilan vererek posta ile sipariş yapanlara mal göndermeye başlar. Ürünlerini İsveç malı bir süt kamyoneti ile dağıtmaktadır. Bu arada evinin yakınlarındaki ormanda mobilya üretimine de başlanmıştır. IKEA ürün gamı giderek genişler. 1951 yılında ilk IKEA kataloğu yayınlanır, ve katalogla satış dönemi başlar.IKEA kurucusu Ingvar Kamprad şık bir katalog yaparak daha fazla mobilya satmayı düşünür. Sonuçta bugün bildiğimiz IKEA kataloğu doğar. Bunun hemen ardından IKEA’nın kendine özel iş fikri olan Yassı Kutu ortaya çıkar. IKEA’nın sökülüp takılabilen mobilya tasarım fikri bu dönemde doğar. Yassı kutu buluşu ise IKEA’nın ilk çalışanlarından birisinin bir masanın bacaklarını sökmesiyle başlar. Böylece masa araca kolay sığacak ve taşıma sırasında hasar görmeyecekti. Bu buluştan sonra yassı kutu ve demonte mobilya fikirleri, konseptin bir parçası olur. IKEA bu dönemde bugün bile kullandığı slogan ile misyon ve vizyonunu özetler: “İyi tasarımlı, kullanışlı ve kaliteli binlerce mobilya ve ev aksesuarını öylesine düşük fiyatlara sunalım ki, olabildiğince çok kişi alabilsin.”

Keyif ve indirim kuponu dolu bir alışveriş dileriz IKEA’da.